Minimediacje z dziećmi i pomiędzy dziećmi

warsztaty dla rodziców i nauczycieli.

 

O warsztatach

Zapraszamy na warsztaty nauczycieli, trenerów, wychowawców, rodziców, dziadków, baby-sitterów, nianie…

Zależy nam, by wyposażyć dorosłych w takie narzędzia, dzięki którym będą mogli transformować sytuacje konfliktowe we współpracę, a kontakt między rozmówcami, mimo różnic zdań czy wieku, zbudują na zrozumieniu, zaufaniu i szacunku.

:: Model, z którego korzystamy, jest prosty, choć nie zawsze łatwy (szczególnie, gdy ciśnienie już podskoczyło).
:: Przyjrzymy się temu, co można zrobić, byśmy szli na rozmowę a nie na wojnę, nie tylko to deklarując, ale naprawdę działając w tym kierunku.
:: Zobaczymy, jakie znaczenie w konflikcie ma usłyszenie siebie nawzajem i w jakie sposób wspiera to znalezienie porozumienia.

Główną podstawę metodyczną warsztatów stanowi Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga.

 

O mediacjach

Krzyczące na siebie, zaczepiające się dzieci prawdopodobnie chcą być wysłuchane i zrozumiane. Czy osiągną to w ten sposób? Raczej nie. Znajdźmy alternatywę. Energia zjadana przez złość, bezsilność  lub frustrację może popłynąć w kierunku szukania sposobu, jak dostać to, co jest dla nas w danym momencie ważne.

Minimediacje:

:: przydadzą się wychowawcom i rodzicom, znajdą zastosowanie w szkołach, przedszkolach, na placach zabaw, na koloniach, we wszelkich instytucjach.

O mediacjach:  mają na celu przekazanie dzieciom i młodzieży umiejętności konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Dzięki mediacjom dzieci m.in.:

:: przyzwyczajają się do szukania rozwiązań zamiast winnych

:: uczą się słyszeć nawzajem swoje potrzeby zamiast krzyczeć, by ich  zdanie było „na wierzchu”

:: wypowiadając swoje pomysły, które są brane pod uwagę i realizowane, budują pewność siebie

:: stają się bardziej odpowiedzialne i chętniej przestrzegają ustaleń, które tworzą/współtworzą

:: w szkole, a następnie na studiach, w pracy i w domu będą odważniejsze w proponowaniu strategii, bardziej chętne do wsłuchania się w potrzeby innych, otwarte na wielość rozwiązań.

 

O trenerce

Agata Rajska:

Od 8 lat zajmuję się organizacją zajęć edukacyjnych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, prowadząc KulSkul Licencjonowaną Szkołę Językową oraz Przedszkole Niepubliczne KulSkul.  W swojej pracy i życiu staram się wykorzystywać założenia porozumienia bez przemocy oraz dbać o dobre relacje między dziećmi, a dorosłymi. Od kilku  lat z powodzeniem stosuję minimediacje podczas rozwiązywania konfliktów w grupie przedszkolnej .

Oprócz mojego głównego zajęcia, jakim jest prowadzenie przedszkola, zajmuję się też arteterapią, terapią ręki,  treningiem umiejętnosci społecznych oraz prowadzeniem warsztatów dla nauczycieli i rodziców.

W wolnym czasie uwielbiam czytać książki, spacerować po lesie, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Czas trwania warsztatów: 7h  lub 2x4h

Koszt:  2000zł ( max 15 osób)

Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat uczestnictwa w warsztatach.